Samorząd powiatowy chce przebudować czternaście przejść dla pieszych

Łącznie czternaście przejść dla pieszych na drogach powiatowych zostanie przebudowanych. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim do 9 listopada czeka na oferty od firm chętnych na wykonanie tych inwestycji.

Jak mówi Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu, zadanie realizowane będzie w czterech gminach.
Cztery przejścia zostaną przebudowane na terenie gminy Ćmielów, trzy na terenie gminy Kunów, dwa w gminie Waśniów i najwięcej, bo pięć, zostanie zmodernizowanych w Ostrowcu Świętokrzyskim.
– Jedno na wysokości centrum handlowego E. Leclerc, kolejne na wysokości obecnej bazy MZK w ciągu alei Jana Pawła II, trzecie przejście chcemy zmodernizować vis-a-vis marketu Top Market w ciągu ulicy Iłżeckiej, czwarte na ulicy Samsonowicza przy skrzyżowaniu z ulicą Rudzką, natomiast jako piąte chcemy wykonać przejście na ulicy Siennieńskiej na wysokości Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 – tłumaczy Tomasz Mroczek.
Naczelnik Mroczek podkreśla, że decyzja o tym, które przejścia należy przebudować zapadły w uzgodnieniu z samorządem i policją.
Łączny koszt modernizacji przejść to ponad 2 miliony złotych. Samorząd pozyskał dofinansowanie na ten cel z Funduszu Rozwoju Dróg.

/bart/

Ważne wydarzenia