Ostrowiec na „Zielonym szlaku” ruchu Polska 2050

Obraz Catkin z Pixabay

W ramach ogólnopolskich akcji ruchu Szymona Hołowni Polska 2050 'Zielony Szlak’ i 'Ziemia na pokolenia’ działacze i wolontariusze z Ostrowca zamierzają zadbać przed zimą o sikorki i szpaki.

W najbliższą sobotę o 13.30 działacze i wolontariusze tego ruchu będą wieszać na terenie Parku Saletyńskiego na Piaskach budki dla ptaków. Do akcji zapraszają też mieszkańców. – Każdy może przynieść swoją budkę i czekamy na wszystkich w parku o 13.30 – mówi Ewa Bednarska, liderka stowarzyszenia w Ostrowcu. – To są budki lęgowe. Staraliśmy się zadbać o wszystkie wytyczne, także dotyczące tego, jak te budki właściwie mocować – dodaje.

Dzień później, czyli w niedzielę działacze ruchu Szymona Hołowni planują, jak przed rokiem, odwiedzić pobliskie cmentarze przed świętami zmarłych.

Ostrowiecki ruch Polska 2050 liczy około 12 aktywnych członków, ale jak mówi Ewa Bednarska, mają też licznych sympatyków i wspierających wolontariuszy. We wrześniu w formacji odbyły się wybory do rad powiatów i regionów. We władzach powiatu w Ostrowcu są jeszcze Beata Barzdorf oraz Piotr Sobierajski. Do organu doradczego Rady Regionu ugrupowania, któremu przewodzi Agata Adydan, wybrali zostali Ewa Bednarska i Radosław Stępniak.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia