Będzie publiczna zbiórka pieniędzy na MIGa

Lada chwila Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa ma podpisać umowę określającą zasady współpracy z Fundacją 'Bo w nas jest moc’, która zaoferowała pomoc przy organizacji publicznej zbiórki na konieczny remont wspornika samolotu na osiedlu Pułanki.

– Fundacja państwa Marynowskich „Bo w nas jest moc” weźmie na siebie rejestrację tej zbiórki na jednym z portali crowdfundingowych i mam nadzieję, że to przyniesie nam wspólny sukces i uda nam się zebrać większą kwotę pieniędzy – mówi Kamil Stelmasik, radny miejski i przewodniczący Rady Osiedla Pułanki, który przed kilkoma laty doprowadził do remontu samego MIGA. Wtedy spółdzielnia, która administruje placem, na którym znajduje się pomnik podzieliła się kosztami z miastem. Po wykonanej na zlecenie Rady Nadzorczej OSM ekspertyzy okazało się, że w złym stanie technicznym jest także wspornik, zwłaszcza jego podziemna część. Kamil Stelmasik, wspólnie z radnym miejskim Marcinem Marcem przekonali Radę Nadzorczą do zbiórki publicznej. Potrzeba około 50 tysięcy złotych. – Oczywiście temat jest trudny, bo jesteśmy przyzwyczajeni do zbiórek na cele pomocowe dla osób potrzebujących. Tutaj ten cele jest zupełnie inny – zauważa Kamil Stelmasik.
Wypracowane porozumienie zakłada, że brakującą po zakończeniu zbiórki kwotę dołoży do remontu spółdzielnia. Zgodę na to wyraziła Rada Nadzorcza OSM. Kamil Stelmasik i Marcin Marzec mają zadbać o promocję zbiórki i w ten sposób przyczynić się do jej powodzenia.
Na jakiej stronie zostanie ona przeprowadzona i kiery ruszy – to będzie dopiero ustalane.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia