Przebudowa punktu pobrań w szpitalu i urządzenie nowej siedziby dla Honorowych Krwiodawców. Finalizujemy akcję 'Gwiazdki Moc’

Niemal 28 tys. 500 zł zebraliśmy podczas akcji Gwiazdki Moc 2020. W przedświątecznym tygodniu grudnia sprzedawaliśmy kalendarze – cegiełki z artystycznymi zdjęciami wykonanymi z drona przez Łukasza Spychałę z Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu.

A zbieraliśmy na doposażenie i remont oddziału stacji krwiodawstwa i krwiolecznictwa, który mieści się w szpitalu powiatowym oraz na doposażenie laboratorium diagnostycznego w szpitalu.
– Zrealizowanie celu naszej zbiórki, niestety, nieco się przedłużyło. A to z powodu pandemii i obostrzeń z nią związanych jakie dotyczyły wielu instytucji, a już szczególnie takich jak szpital. Drugą przyczyną było to, że oddział terenowy stacji krwiodawstwa w Ostrowcu zaczął poszukiwać nowej siedziby – wyjaśnia Joanna Gergont, redaktor naczelna Radia Ostrowiec.
O zmianie siedziby stacji przesądzono we wrześniu, gdy prezydent Ostrowca zaproponował dyrekcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach przeniesienie oddziału na ulicę Świętokrzyską do budynku, w którym mieści się m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
– Już jesteśmy po oględzinach tego lokalu, wybraliśmy stosowną liczbę pomieszczeń i będziemy je adaptować, zgodnie z przepisami nas obowiązującymi – informował Radio Ostrowiec dyrektor Jerzy Stelmasiński.
I zapewnił, że z początkiem listopada będą mogli wskazać potrzeby honorowych krwiodawców, na które mogliby wykorzystać pieniądze z akcji Gwiazdki Moc.
Swoje potrzeby po decyzji o wyprowadzce oddziału krwiodawstwa określił także szpital.
– Te pieniążki będą w całości przeznaczone na przebudowę i poprawę wyposażenia naszego punktu pobrań w laboratorium analitycznym szpitala – mówi doktor Adam Karolik, dyrektor medyczny.
– To co jest bardzo ważne to, że nasze laboratorium spełnia jedne z najwyższych norm światowych jeśli chodzi o jakość badań. Drugim na terenie naszego regionu jest w Świętokrzyskim Centrum Onkologii – dodaje.
Mówi, że ta wysoka ocena jakości badań powoduje, że wiele osób nie tylko na podstawie skierowań, ale także prywatne chce je wykonać w ostrowieckiej lecznicy. Dziennie materiał do badań pobierany jest od ponad 60 osób.
A warunki w punkcie pobrań nie są najlepsze. – Te pomieszczenia były bardzo małe, ciasne. Jeżeli pacjent był na wózku inwalidzkim to nawet nie mógł wjechać do środka. Teraz dzięki akcji Gwiazdki Moc będziemy mogli zdecydowanie poprawić warunki przyjmowania pacjentów – mówi doktor Karolik.
– Teraz wykorzystanie zebranych pieniędzy jest już możliwe, a możliwe dzięki – oczywiście – naszym Słuchaczom, którym wielokrotnie dziękowaliśmy i zawsze będziemy dziękować – podkreśla redaktor naczelna RO.
A jak wyglądać będzie ostateczny efekt naszej świątecznej akcji oczywiście także poinformujemy.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia