Zespół Szkół nr 3 podsumował projekt Erasmus+

Dziś w Zespole Szkół nr 3, czyli dawnym THMie odbyła się uroczystość podsumowania projektu Erasmus+ w którym brało udział 40 uczniów placówki. Dwie grupy po 20 osób odbywały praktyki w Hiszpanii, a konkretnie Maladze i Sewilli na przełomie kwietnia i maja.

– Droga do realizacji tego projektu była bardzo długa, ponieważ pandemia koronawirusa spowodowała, że jeszcze w ubiegłym roku praktyki nie mogły się odbyć. Na szczęście udało się wydłużyć okres realizacji projektu i dzięki temu uczniowie mogli pojechać do Hiszpanii- tłumaczy Mariola Leśniewska, nauczycielka matematyki, która koordynuje projekty unijne od 2006 roku.
Podczas dzisiejszego wydarzenia uczniom wręczone zostały także dokumenty Europass, które mogą bardzo przydać im się w przyszłości.
– Jest to bardzo ważny dokument, przygotowany w dwóch językach: polskim i angielskim. Znajdują się tam informacje na temat zdobytych umiejętności zawodowych i językowych. Jest zatwierdzony przez szkołę i partnera zagranicznego oraz Krajowe Centrum Europass. Taki dokument może okazać się cenny na przykład przy poszukiwaniu pracy – wyjaśnia Mariola Leśniewska. Uczniowie samymi praktykami byli zachwyceni. Podkreślali, że wyciągnęli z nich dużo wiedzy, a przy okazji miło spędzili czas. Szkoła zamierza w dalszym ciągu starać się o środki unijne w ramach programu Erasmus i tym samym wysyłać swoich uczniów do krajów europejskich.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia