Miejscy radni zdecydują o przekazaniu mieszkań pod wynajem

Jutro o godzinie 13:00 w trybie hybrydowym odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Radni obradować będą łącznie nad czterema projektami uchwał, między innymi zdecydują o wniesieniu prawa własności do spółki OTBS w Ostrowcu sześciu mieszkań, które jeszcze w tym miesiącu zostaną przekazane przez spółkę na wynajem.
Irena Renduda-Dudek, przewodnicząca Rady Miasta podkreśla, że to będzie najważniejszy punkt obrad. Przypomina, że do tej pory miasto na wynajem przekazało już 10 mieszkań i zainteresowanie nimi było ogromne. Wtedy należało wziąć udział w przetargu na wynajem, tym razem mieszkanie będzie można wynająć na wolnym rynku.
– Okazuje się, że te mieszkania są atrakcyjne przede wszystkim dla ludzi, którzy nie mają wystarczającej ilości pieniędzy by kupić własne cztery kąty. W tym przypadku w ramach możliwości finansowych mogą sobie nabyć takie mieszkanie w drodze najmu. Oczywiście dla miasta to również korzystne, bo co miesiąc pewne środki będą wpływać do budżetu OTBS, a przy okazji zaspokajane będą potrzeby mieszkaniowe – podkreśla Irena Renduda-Dudek.
Radni decydować będą także o wyrażeniu zgody na dalsze wynajmowanie niewielkiego gruntu o powierzchni 38 metrów kwadratowych przy Alei 3 Maja, na którym znajduje się pawilon handlowo-usługowy. Nowa umowa z właścicielem lokalu ma zostać wydłużona do końca 2023 roku.
Oprócz tego rajcowie decydować będą o zmianach w budżecie gminy i wieloletniej prognozie finansowej.

/bart/

Ważne wydarzenia