Dziś WSBiP inauguruje rok akademicki

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości inauguruje nowy rok akademicki i w tym roku będzie to wyjątkowa uroczystość, bo wieńcząca obchody jubileuszu 25-lecia istnienia uczelni.

Rozpocznie się mszą świętą w kolegiacie św. Michała Archanioła o 9.00. Po nabożeństwie Senat i cała społeczność akademicka przejdą do Ostrowieckiego Browaru Kultury.
– Punktem kulminacyjnym będzie wykład, który wygłosi prof. Henryk Skarżyński na temat roli słuchu w rozwoju współczesnego społeczeństwa. Tematyka wykładu i osoba Pana profesora nie jest tutaj przypadkowa, ponieważ mocno rozwijają nam się kierunki medyczne, głównie pielęgniarstwo – mówi Justyna Osuch, dyrektor Działu Dydaktycznego WSBiP.
Uczelnia uruchomiła w tym roku rekrutację na wszystkie pięć kierunków, do których mają uprawnienia.
– Będziemy kształcić na kierunkach ekonomia, bezpieczeństwo narodowe, pedagogika, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz na kierunku pielęgniarstwo – wylicza.
Uczelnia nabór na pielęgniarstwo zamknęła na krótko po uruchomieniu go i nie ma już wolnych miejsc. Na pozostałe kierunki prowadzony jest nabór uzupełniający.
Władze uczelni zdecydowały też, że większość zajęć będzie prowadzona na uczelni.
WSBiP ma 1200stu studentów, w tym 500set pierwszego roku.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia