Powstaje nowy blok socjalny. Prace na półmetku

Wiosną przyszłego roku do rewitalizowanego budynku znajdującego się pod adresem Osadowa 6 będą mogli wprowadzić się pierwsi mieszkańcy.

Prace modernizacyjne około 100-letniego obiektu, który przez lata nie był zamieszkiwany, rozpoczęły się w marcu tego roku i przebiegają bez żadnych opóźnień. Powstanie w nim 8 mieszkań socjalnych o średniej powierzchni około 45 metrów kwadratowych, wśród nich lokale dwupokojowe, kawalerki oraz dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca podkreślał, że w pierwszej kolejności klucze do nowych mieszkań otrzymają osoby, które posiadają mieszkania socjalne z zasobów miasta, ale nie zalegają z opłatami, nie stwarzają kłopotów sąsiedzkich i wywiązują się ze swoich zobowiązań.
Budowę prowadzi firma AP Petrol ze Skarżyska-Kamiennej, ta sama, która stawiała budynek R1 przy Ostrowieckim Browarze Kultury. Jacek Grudnicki z AP Petrol mówi, że rewitalizacja takich starych obiektów nie jest łatwa, a dodatkowe problemy przysporzył zeszłoroczny pożar budynku.
Do tej pory firmie udało się przeprowadzić między innymi roboty rozbiórkowe, izolację piwnic, podbicie fundamentów, strop nad partnerem i pierwszym piętrem czy przyłącza wodno-kanalizacyjne. Obecnie wykonawca skupia się na pracach związanych z dachem budynku i klatkami schodowymi.
Warto także dodać, że ściany domu wykonane z cegieł zostaną oczyszczone, dzięki czemu będzie się on efektownie prezentował.
Koszt modernizacji to blisko 2,5 miliona złotych.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia