Były proboszcz ostrowieckiej parafii prawomocnie uznany za winnego przestępstwa o charakterze pedofilskim

źródło zdjęcia: Pixabay

Józef G. były proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, którego sąd I instancji w marcu tego roku uznał za winnego przestępstwa o charakterze pedofilskim i grożenia swojej ofierze śmiercią, dziś znów stanął przed sądem.

– Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu rozpoznał apelację obrońców byłego proboszcza Józefa G., który w pierwszej instancji został skazany na łączną karę 3 lat pozbawienia wolności. Sąd odwoławczy utrzymał wyrok w mocy i wyrok ten jest prawomocny – mówi Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.
Na poczet trzyletniego więzienia uznany będzie areszt. Józef G. od chwili zatrzymania we wrześniu ubiegłego roku przebywa w zakładzie karnym w Rzeszowie.
Przypomnijmy, że prokuratura oskarżyła duchownego o wykorzystanie seksualne wówczas 12 letniego ministranta od końca 2005 roku do czerwca roku 2006, gdy był on proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu.
Pokrzywdzony o molestowaniu zawiadomił kurię w Sandomierzu, a ówczesny biskup Andrzej Dzięga przeniósł Józefa G. do parafii w Ostrowcu.
W procesie apelacyjnym uczestniczył też przedstawiciel Państwowej Komisji ds. Pedofilii.

/mag/

Ważne wydarzenia