Gmina Bodzechów organizuje Białą Sobotę

żródło: pixabay.com

W najbliższą sobotę, 25 września w ośrodku zdrowia na ulicy Szkolnej w Bodzechowie w godzinach od 8:30 do 11:00 odbędzie się Biała Sobota. Poświęcona będzie profilaktyce i programowi szczepień przeciw Covid-19.

– Obsługa Medyczna placówki będzie informowała o tym chociażby dlaczego warto się szczepić. Przy okazji będzie można również przyjąć preparat – mówi Robert Burda, kierownik referatu obywatelsko-gospodarczego w gminie Bodzechów. Zaszczepić się będzie mogła także młodzież szkolna. Do tej pory chęć przyjęcia preparatu zgłosiło 8miu uczniów. Tego dnia mieszkańcy gminy będą mogli przyjąć trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19. Warto dodać, że w gminie Bodzechów zaszczepiło się już około 65 proc. mieszkańców.

Podczas wydarzenia będzie można też uzyskać informacje nt. rządowego programu Profilaktyka 40 plus.
– Myślę, że jest to dobry i cenny pomysł, bo przez ostatni rok – kiedy panowała pandemia – ośrodki zdrowia notowały spadek osób, które z takich badań profilaktycznych korzystały. Dlatego m.in. ten program został uruchomiony – podkreśla kierownik Burda, przypominając, że z badań profilaktycznych można skorzystać tylko do końca tego roku.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia