Potwierdziły się informacje Radia Ostrowiec. Tomasz Kopiec nowym dyrektorem szpitala powiatowego

Zarząd powiatu ostrowieckiego – po rozmowie z Tomaszem Kopcem – powołał go na stanowisko dyrektora szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim na okres 6 lat. Funkcję obejmie 11 października.

– Pan Tomasz Kopiec przedstawił najlepszą koncepcję funkcjonowania i rozwoju szpitala. Został zresztą rekomendowany przez komisję konkursową. Zarząd jednogłośnie podjął decyzję o powołaniu pana Tomasza Kopca na dyrektora naczelnego szpitala powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim – poinformowała na konferencji prasowej starosta Marzena Dębniak.

Tomasz Kopiec, który jest związany z branżą medyczną – zarządza spółką doradczą AMG Centrum Medyczne, która w Świętokrzyskiem m.in. przygotowywała program restrukturyzacji zadłużonego szpitala we Włoszczowie – miał już kontakt ze szpitalem w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Moja historia współpracy z tym szpitalem rozpoczęła się w 2018 roku, kiedy poprzedni zarząd powiatu zlecił opracowanie koncepcji restrukturyzacji tej placówki – przyznał nowy dyrektor.

Tomasz Kopiec w ciągu miesiąca ma przygotować szczegółową koncepcję rozwoju szpitala i przedstawić go zarządowi powiatu. Będzie ona się różnić od tej przedstawionej poprzedniemu zarządowi – Sytuacja pocowidowa wymaga innych działań, poprawiła się też sytuacja finansowa tej jednostki – zauważa. – Na pewno należy teraz wzmocnić świadczenia kardiologiczne, ale to, na czym chciałbym się skupić na początku współpracy to onkologia. Potrzeby mieszkańców powiatu są w tym obszarze na tyle duże, że powinny być realizowane na terenie szpitala, a nie w mieście Kielce. Oczywiście Kielce zapewniają dostęp do wysokiej jakości specjalistów, natomiast wybudowanie relacji i współpracy z Świętokrzyskim Centrum Onkologii, wydaje się kluczowe – mówi nowy dyrektor. Zwrócił też uwagę na potrzebę rozwoju obszarów związanych z rehabilitacją czy zwiększenia oferty Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

/mag/

Ważne wydarzenia