Podejrzany o zabójstwo na Stawkach nie przyznaje się i odmawia składania wyjaśnień

Dziś rano została wykonana sekcja zwłok 41-letniego mężczyzny, który został we wtorek zamordowany na osiedlu Stawki w Ostrowcu.

– Przesłuchaliśmy pierwszych świadków i postawiliśmy zarzuty osobie podejrzanej. W związku z tymi ustaleniami prokurator przedstawił Krzysztofowi K. zarzut zabójstwa – informuje prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Podejrzany Krzysztof K. nie przyznał się do zarzutu zabójstwa, skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Prokurator prowadzący wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego trzymiesięcznego aresztu. Prokuratura nie chce wypowiadać się o możliwych motywach zabójstwa. Prokurator Prokopowicz nie potwierdza, że w tle mogły być wątki zazdrości.
Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek po południu. Około 14:40 przed klatką schodową przy bloku nr 68 na os. Stawki znaleziono zakrwawione ciało mężczyzny. 41-latek miał ranę kłutą. Gdy karetki pogotowia przyjechały na miejsce, mężczyzna już nie żył. Policja w kilka godzin zatrzymała podejrzanego o zabójstwo.
/joge/

Ważne wydarzenia