Ogrody na Ogrodach z wyróżnieniem w konkursie „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”

Ogród Zdrowia na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał wyróżnienie w kategorii 'Przestrzenie Zieleni’ w Ogólnopolskim Konkursie Otwartym „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”. Nagrodę odebrał wczoraj podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie prezydent Jarosław Górczyński.

– Dostaliśmy za ten obiekt, po wizytacji jurorów na miejscu, drugie miejsce. Przed nami jest tylko inwestycja w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a to już duża ranga i marka sama w sobie, więc przegrać z taką jednostką to jest żaden wstyd. Znaleźliśmy się w znakomitym towarzystwie i to świadczy, że jurorzy dostrzegają to, co robimy w Ostrowcu Świętokrzyskim – mówi prezydent Górczyński.

Gminna inwestycja w Ostrowcu trzeci rok z rzędu jest nagradzana w tym konkursie. W poprzednich latach pierwsze miejsca w swoich kategoriach otrzymywały otwarte baseny na Rawszczyźnie i Ostrowiecki Browar Kultury. Inwestycje na Rawszczyźnie zostały także wczoraj ponownie dostrzeżone i uhonorowane specjalną nagrodą w kategorii sportowej przyznanej z okazji XXV-lecia tego prestiżowego konkursu. – Ponieważ kiedyś otrzymaliśmy nagrodę główną za kompleks krytych basenów, a dwa lata temu za otwarte baseny, to Kapituła konkursu dostrzegła, że inwestujemy w te obiekty i przyznała nam tę specjalną nagrodę – wyjaśnia prezydent.

Jarosław Górczyński podkreśla też, że te dwa wyróżnienia nie były jedynymi dla Ostrowca. – Było mi niezmiernie miło, gdy usłyszałem, że jedna z ostrowieckich firm została wyróżniona za wykonaną inwestycję. Miałem okazję porozmawiać z prezesem i to była taka miła chwila, że spotkaliśmy się na Zamku Królewskim w Warszawie przy takiej uroczystości – mówi.
Nagrodę w kategorii 'Obiekty Edukacji i Szkolnictwa’ za budowę kolorowego, jak z klocków Gminnego Żłobka i Przedszkola w Kiełczowie otrzymała ostrowiecka firma Climatic, która stawia modułowe obiekty użyteczności publicznej w całym kraju, ostatnio całe obiekty szpitalne.

/mag/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia