Materac dla singli a materac dla pary – czym się różnią?

Mówi się, że łóżko jest najważniejszym meblem w domu – bez względu na to, czy jesteś singlem, czy żyjesz w związku, wszystkim zależy na tym, aby po dniu pełnym wyzwań móc zrelaksować się w nocy. Komfortowy sen pozwala na regenerację całego ciała oraz ładuje nasze wewnętrzne baterie, dlatego tak ważnym jest, aby mieć do niego odpowiednie warunki: ciemność, ciszę, lecz także odpowiedni materac. Czy wybór materaca dla singla lub pary będzie się czymś różnił? Oczywiście, dlatego przyjrzyjmy się kilku ważnym zagadnieniom, które będą stanowiły kluczową rolę podczas zakupów.

Mechanizm wewnętrzny materaca

Obecnie na rynku dostępne są materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Materace piankowe charakteryzują się dużą elastycznością, a co ważniejsze szybko dostosowują się do sylwetki ich użytkownika, co pozwala na wsparcie całego ciała podczas snu. Świetnie sprawdzą się dla singli, którzy poszukują materacy o uniwersalnym zastosowaniu, które będą służyły im na lata. Taką usługę zapewni tylko renomowany producent, dlatego jeśli zależy Ci na 15-letniej gwarancji jakości od marki, która zna się na rzeczy, zapoznaj się z ofertą Hilding Anders – znajdziesz tam materac Modern, którego unikalny mechanizm wewnętrzny nie tylko posiada lepsze właściwości niż klasyczna pianka, ale także zapewnia świetną sprężystość i dwa poziomy twardości.

Co poleca się parom? Dla dwóch osób sypiających razem ważne jest to, abyście mogli spać obok siebie, jednocześnie nie przeszkadzając sobie nawzajem, kiedy będziecie chcieli zmienić pozycję. Ta cecha to elastyczność punktowa, dzięki której unikniecie nadmiernego odczuwania ruchów Waszego partnera. Mogą zainteresować Was materace sprężynowe, których mechanizm wewnętrzny umożliwia uzyskanie właściwej amortyzacji – tak jak w materacu Hilding Makarena, który dzięki zastosowaniu różnego rodzaju sprężyn posiada 7 stref twardości, dostosowanych tak, aby zapewnić Wam przyjemny odpoczynek. Dobrym rozwiązaniem dla par, u których występuje duża różnica wzrostu czy wagi będzie wybór materaca hybrydowego, który wykorzystuje zarówno mechanizm piankowy, jak i sprężynowy. W materacu Electro od Hilding zastosowano hybrydową piankę Fusion oraz sprężyny Multipocket, dzięki czemu jest to wytrzymały i odporny materac, przeznaczony na długi okres użytkowania, a co więcej taki, który zapewnia regulację twardości na sześciu stopniach.

Twardość materaca

To, jaką kto preferuje twardość materaca, jest bardzo indywidualną sprawą. Jedni będą narzekać na zapadanie się w materac, jeśli będzie on miękki, z kolei dla innych taki rodzaj oparcia będzie najwygodniejszy. Twardość opisywana jest na skali: od miękkiej, przez średnio twardą i twardą do bardzo twardej. Jako singiel możesz samodzielnie zadecydować, jaki materac Ci pasuje – spróbuj przetestować różne opcje zanim podejmiesz decyzję. Sam najlepiej wiesz, jaka twardość będzie dla ciebie odpowiednia, lecz jeśli nie będziesz mógł zdecydować się pomiędzy dwoma poziomami, wiedz, że jest na to rozwiązanie. Materac Hilding Rock & Roll zbudowany został w taki sposób, że w zależności od Twoich aktualnych preferencji, będziesz mógł zmienić jego twardość ze średniej na twardą po prostu odwracając go na drugą stronę. Innym sposobem może być zakup materaca o wyższej twardości, Hilding Foxtrot oraz dodanie do niego miększego materaca nawierzchniowego Hilding Alt, dzięki czemu nie tylko zapewnisz sobie optymalny poziom komfortu, ale także przedłużysz żywotność swojego głównego materaca.

Jak twardy powinien być materac dla pary? Jeśli zgadzacie się co do preferowanej przez Was twardości, wystarczy oczywiście znaleźć model, który będzie Wam najbardziej pasował. A gdy macie nieco odmienne zdania, zastanówcie się nad kupnem materaca Hilding Lambada, którego twardość znajduje się na średnim poziomie. Zastosowany mechanizm zapewnia odpowiednie podparcie bez względu na to, w jakiej pozycji śpicie, a co więcej, ten produkt Hilding będzie odpowiedni nawet dla par o dużej różnicy wagi.

Rozmiar materaca

Powierzchnia spania jest jednym z głównych elementów, który należy wziąć pod uwagę, decydując się na nowy materac. Zarówno single, jak i osoby w związkach oczekują, że będą mogli swobodnie zmieniać pozycję w trakcie snu, jednocześnie nie wybudzając się z niego ze względu na brak miejsca. Jak już wiecie, dla par zasadnicze jest także to, aby ilość miejsca na materacu była odpowiednia nawet dla osób o różnych kształtach i wadze.

Jaki rozmiar materaca wybrać? W ofercie Hilding znajdziecie materace o długości 200 centymetrów przy różnych rozmiarach szerokości. Najwęższe materace dla osób dorosłych zaczynają się od 80 centymetrów szerokości. Standardowe wymiary materacy dla singli to zazwyczaj 90×200, lecz jeśli posiadasz wystarczająco dużo przestrzeni – na im większy się zdecydujesz, tym wygodniej Ci będzie, dlatego możesz wybrać nawet materac 120×200Materac dla pary nie może być mniejszy, dlatego powierzchnia spania dla jednej osoby powinna więc być co najmniej podwojoną szerokością materaca dla singla. W zależności od sylwetki partnerów, wymiary materacy, które kupują pary znajdują się w przedziale od 140×200 do 180×200.

Podziel się

Ważne wydarzenia