Miasto wystawia na sprzedaż kolejne tereny pod inwestycje

źródło zdjęcia: UM Ostrowiec

Kolejna, szósta już działka zlokalizowana na terenach inwestycyjnych zlokalizowanych przy ulicy Przemysłowej w Ostrowcu idzie na sprzedaż.

Tym razem jest to nieruchomość o powierzchni ponad 1 hektara 2 tysięcy metrów kwadratowych.
Jak przypomina Teresa Osojca, zastępca naczelnika Wydziału Mienia Komunalnego Urzędu Miasta w Ostrowcu, cały kompleks ma powierzchnię ponad 20 hektarów, pojedyncze działki cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a to głównie zasługa tego, że miasto postanowiło uzbroić te tereny w niezbędną infrastrukturę.
– Gmina uporządkowała cały obszar i przygotowała teren w zakresie budowy dróg, ścieżek rowerowych, rozbudowano wodociąg i kanalizację. Warto dodać, że gestorzy sieci energetycznej i gazowej rozbudowali swoją infrastrukturę stwarzając warunki do podłączenia nowych odbiorców – tłumaczy Teresa Osojca.
Ustny przetarg na zakup prawa do wieczystego użytkowania działki odbędzie się 18 października. Wcześniej zainteresowane firmy muszą wpłacić wadium w wysokości 10 procent ceny wywoławczej, a ta wynosi 430 tysięcy złotych netto.

Dodajmy, że do tej pory swoje działalności na tamtym obszarze postanowiły ulokować między innymi firmy Part-Logistik, Izoterm i Elkom Trade.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia