Tomasz Kopiec może objąć stanowisko dyrektora ostrowieckiego szpitala

Fot.: fot. mat. prasowe / Materiały prasowe

Tomasz Kopiec, zarządzający spółką AMG Centrum Medyczne otrzymał rekomendację komisji konkursowej na dyrektora ostrowieckiego szpitala – ustaliło Radio Ostrowiec.

– Komisja jednogłośnie wybrała jednego z kandydatów, uzyskał siedem głosów na siedem możliwych. W przyszłym tygodniu zbiera się zarząd powiatu, który po rozmowie z kandydatem i zapoznaniu się z protokołem komisji podejmie decyzję – mówi Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.
Starosta Dębniak nie chciała zdradzić nazwiska kandydata ale podkreśliła, że jego dotychczasowa praca związana była ze służbą zdrowia.
– Kandydat jest z Łodzi, związany jest z województwem świętokrzyskim i ochroną zdrowia, więc posiada wystarczającą wiedzę w tym temacie – tłumaczy.
Jeżeli w przyszłym tygodniu Zarząd Powiatu Ostrowieckiego zatwierdzi kandydaturę, to nowy dyrektor stanowisko ma objąć najszybciej jak to możliwe.
Poprzedni dyrektor Andrzej Gruza z powodu choroby z pracy wyłączony był od lutego. Zmarł w lipcu i w tym czasie lecznica kierował dyrektor medyczny doktor Adam Karolik.
Tomasz Kopiec, jak można przeczytać na stronie Akademii Rozwoju Organizacji Pacjentów, ukończył studia politologiczne i prawnicze oraz kursy z zarządzania i organizacji ochrony zdrowia.
W Świętokrzyskiem jego spółka doradcza AMG Centrum Medyczne przygotowywała program restrukturyzacji zadłużonego szpitala we Włoszczowie oraz analizę strategii połączenia Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Kielcach.
Dodajmy, że do konkursu zgłosiło się czterech kandydatów i wszyscy spełniali wymogi formalne.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia