Jest zgoda wojewody na budowę małej obwodnicy Ostrowca

źródło zdjęcia: Pixabay

Po wielu miesiącach oczekiwania, budowa obwodnicy Ostrowca może się rozpocząć. Wojewoda świętokrzyski wydał dziś w tej sprawie decyzję ZRID, czyli Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej.

Małgorzata Pawelec-Buras, rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mówi, że teraz przed nimi przekazanie placu budowy wykonawcy.
– Liczymy na to, że wykonawca rozpocznie przygotowywanie terenu pod roboty budowlane jeszcze w tym roku. Same zasadnicze prace powinny ruszyć w przyszłym roku – dodaje.
Rzeczniczka GDDKiA podkreśla, że wszelkie prace na etapie projektowania obwodnicy szły zgodnie z planem. Wykonawca ma czas na zrealizowanie inwestycji do pierwszej połowy 2024 roku.
Przypomnijmy, że chodzi o odcinek od węzła Brezelia na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755, a zakończony na ul. Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9, będącej wylotem z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa. Jego długość wyniesie ponad 3 kilometry. Planowana jest, m.in. budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę.

Obwodnica kosztować będzie około 53 milionów złotych.

/bart/

Ważne wydarzenia