Producenci Solarisa i MAN-a chcą sprzedać miastu nowe autobusy

Na zdjęciu testowany na przełomie października i listopada 2020 roku przez MZK w Ostrowcu autobus hybrydowy marki Solaris.

Blisko 900 tysięcy złotych będzie musiał dołożyć samorząd Ostrowca, jeśli chce pozytywnie rozstrzygnąć dwa przetargi na zakup 15 nowych autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Pierwszy przetarg obejmował zakup 9 autobusów z silnikiem diesla. Zgłosiły się dwie firmy. Jedna to producent autobusów MAN, druga Solaris. I nawet ta tańsza oferta Solarisa przekracza założony budżet o ok. 800 tys.
– Oferta na dziewięć autobusów z silnikiem diesla faktycznie przekracza możliwości finansowe gminy. Teraz komisja konkursowa pracuje i nie chcę dzisiaj wyrokować jaka będzie jej decyzja. Nie ulega wątpliwości, że te autobusy będą dla Ostrowca kupione, jak nie w tym, to w następnym rozdaniu – mówi prezydent Jarosław Górczyński.
Do drugiego przetargu na 6 autobusów hybrydowych stanął tylko producent Solarisów, ale i tu oferta jest o ok. 100 tys. zł wyższa niż zakładana w budżecie miasta.
Komisja przetargowa prace ma zakończyć na początku przyszłego tygodnia. Wtedy też poznamy decyzję samorządu.
Zakup nowych autobusów dla MZK to element projektu 'Ekologiczny Transport Miejski’ dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

/bart/

Ważne wydarzenia