Budowa szpitalnego lądowiska na ostatniej prostej

źródło zdjęcia: Pixabay

Pod koniec tego roku na dachu ostrowieckiego szpitala będą mogły lądować helikoptery.

Trwa budowa lądowiska i, jak mówi doktor Adam Karolik, dyrektor medyczny lecznicy, termin zakończenia prac, czyli 30 listopada nie jest zagrożony.
Nie ukrywa, że obecny etap prac generuje największe trudności w działalności placówki.
– Największy hałas i zamieszanie jest teraz w tej „niewidocznej” części szpitala, czyli został całkowicie rozebrany szyb windowy. W tej chwili prowadzone są ciężkie prace wyburzeniowe. Są głośne i niewątpliwie przeszkadzają w pracy szpitala, do tego dochodzą utrudnienia z powodu braku windy, ale musimy przetrwać ten okres, ponieważ konieczne jest wykonanie tych prac – tłumaczy.
Dyrektor Karolik dodaje, że ten etap potrwa około miesiąca, potem prace skupią się głównie na dachu.
– Potem będzie wykonywane wyniesienie dla helikopterów, za kilka dni będzie montowana konstrukcja stalowa pod to wyniesienie w formie dużego talerza. Potem konstrukcja zostanie zalana betonem, następnie – za wspomniany miesiąc – rozpoczną się prace czysto instalacyjne – wyjaśnia.
Przypomnijmy, że koszt budowy lądowiska to blisko 4 miliony 700 tysięcy złotych. Inwestycja sfinansowana zostanie z programu Fundusz Inwestycji Lokalnych. Przypomnijmy, że Starostwo Powiatowe otrzymało na ten cel 5 milionów złotych.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia