Podnosi się stan rzek w powiecie ostrowieckim

Przed możliwym przekroczeniem stanów alarmowych na ostrowieckich rzekach ostrzega Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

'W związku ze spływem wód opadowych obserwowany będzie dalszy wzrost poziomu wody, w strefie wody wysokiej, z przekroczeniami stanów ostrzegawczych i alarmowych również w kolejnych profilach wodowskazowych’ – czytamy w wydanym komunikacie.
Beata Duda, naczelniczka wydziału spraw społecznych podkreśla, że nie ma powodów do paniki.
– Należy podkreślić fakt, że my w swoich komunikatach opieramy się na informacjach z komunikatów Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, które przygotowywane są przez instytucje specjalizujące się w tej kwestii. Sam komunikat oznacza, że zjawisko dotyczące wysokich stanów wód na terenie naszej gminy zostało określone jako 2. stopień możliwości takiego zagrożenia – wyjaśnia.
Jak dodaje, prawdopodobieństwa przekroczenia stanów alarmowych określono na 90 procent. Służby zarządzania kryzysowego monitorują sytuację.
– Obserwujemy to co się dzieje zarówno na naszym terenie, jak i w gminach ościennych. Jeżeli działoby się coś niedobrego, to na pewno służby wojewody by nas o tym poinformowały, ale na razie nie widzę podstaw do tego, aby panikować – tłumaczy Beata Duda.
Komunikat o ostrzeżeniu obowiązuje dziś do godziny 15:00. Potem zapadną decyzje, co dalej.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia