Wybór materaca w Ostrowcu – mądry sposób na zdrowy sen

Zdrowy sen to podstawa dobrego samopoczucia podczas dnia. Nieodpowiedni i niewystarczający sen może być przyczyną wielu problemów – zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Od bólu kręgosłupa, po utratę koncentracji i ciągłe zmęczenie, konsekwencje mogą ciągnąć się przez wiele lat i prowadzić do poważnych schorzeń. Aby temu zapobiec, często wystarczy zmiana materaca na odpowiednio dobrany. Jak tego dokonać?

Co jest podstawą dobrego materaca?

Jest wiele aspektów, na które trzeba spojrzeć przy szukaniu odpowiednio dobranego posłania. Kluczem jest wysoka jakość użytych materiałów, gdyż w innym wypadku nie ma co liczyć na długotrwałą ulgę w dolegliwościach. Dobry producent materacy zawsze oferuje produkty, które zostały dokładnie przetestowane i dopuszczone jako produkty wspomagające w leczeniu. Takich marek jest wiele – Senpo, SleepMed, Pan Materac. Wszystkie one należą jednak do tego samego koncernu, którym jest Hilding Anders. Ich długoletnie doświadczenie jest gwarancją zdrowego snu.

Trzeba jednak pamiętać, że parametry materaca są równie ważne, co jakość wykonania. Dlatego bardzo uważnie trzeba dobrać twardość danego posłania, jak i jego rodzaj. To właśnie te dwa czynniki mają największy wpływ na zdrowotność snu.

Jaki rodzaj materaca będzie odpowiedni?

Na rynku można znaleźć wiele różnorakich modeli materaców, co jednak wcale nie znaczy, że wiele się od siebie różnią. Nie licząc szczegółów, tak naprawdę można spotkać się z trzema głównymi typami – sprężynowymi, piankowymi, jak i lateksowymi.

  • Materace sprężynowe są w dzisiejszych czasach tworzone na podstawie technologii kieszonkowej, dzięki której każda ze sprężynek może działać niezależnie. W ten właśnie sposób działa PocketPlus, który znaleźć można w modelu Hilding Lambada. Rozwiązanie to pozwala na dostosowanie się podłoża do każdego z użytkowników z osobna, dlatego jest tak bardzo polecane dla par. Materace tego typu są też często używane do korekcji wad postaw.
  • Materace piankowe są bardzo popularnym wyborem, który zachęca delikatnością podłoża stworzonej z pianki termo- bądź wysokoelastycznej. Rozwiązania te pomagają dostosować się materacowi do krzywizny kręgosłupa użytkownika, co w przełożeniu daje efekt zdrowo przespanej nocy. Dobrym modelem tego typu jest Hilding Salsa, gdzie pianka Visco gra pierwsze skrzypce.
  • Materace lateksowe to rozwiązania, których część wierzchnia została zaprojektowana z antyalergicznego materiału, jakim jest lateks. Jest to propozycja skierowana dla każdego, kto chce cieszyć się w pełni przespaną nocą, bez zważania na alergeny.

Twardość materaca – jak ją dobrać?

Jak się zaraz okaże, idealny materac jest dość indywidualną kwestią. Wszystko zależy od twardości, którą dane ciało będzie najlepiej znosić. Wpływa na to najbardziej waga użytkownika. Zasada jest stosunkowo bardzo prosta – im większa masa ciała, tym twardszy materac będzie potrzebny. Spowodowane jest to potrzebą zachowania zdrowej krzywizny kręgosłupa podczas snu, co wiąże się z redukowaniem zagłębiania się ciała w materac.

Przyjęło się, że każda osoba poniżej granicy 90 kg, która jednocześnie nie ma schorowanego kręgosłupa, powinna celować w materace średnio twarde, takie jak Hilding Rumba. Dla każdego ważącego więcej opcją korzystniejszą będą materace twardeDzieci skorzystają najlepiej z posłań miękkich, które nie wpłyną niekorzystnie na ich rozwijające się kręgosłupy.

Podziel się

Ważne wydarzenia