Małgorzata Węglewicz i Dorota Waliszczak nowymi dyrektorkami 'Ekonomika” i 'Staszica”

Obradujące wczoraj Rady Pedagogiczne w Zespole Szkół nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stanisława Staszica pozytywnie zaopiniowały powierzenie na 10 miesięcy obowiązków dyrektorów Małgorzacie Węglewicz w 'Ekonomiku’ i Dorocie Waliszczak w 'Staszicu’.

Zarząd powiatu ostrowieckiego, nie decydując się na przedłużenie kadencji dotychczasowym dyrektorom w obu placówkach, a więc Agnieszce Kuterze i Dariuszowi Kaszubie, wskazał właśnie tych nauczycieli. Dlaczego powiat nie ogłosił wcześniej konkursów skoro wiadomo było, kiedy kończy się obecna kadencja dyrektorów? – Nie ogłaszaliśmy wcześniej konkursów, czekając na wyniki matur. Wszystko przez pandemię koronawirusa też było opóźnione. Patrząc na poziom zdawalności matur, uznaliśmy, że spróbujemy z nowym rozdaniem – tłumaczy starosta Marzena Dębniak.

Tak jak informowaliśmy wczoraj, dyrektorzy zachowają etaty nauczycielskie w swoich szkołach. – Stanowisko dyrektora w szkole ma charakter kadencyjny i ta kadencja mi mijała, więc nie byłam zaskoczona – mówi Agnieszka Kutera, dyrektorka 'Ekonomika’. – Skupiam się na przygotowaniach do nowego roku szkolnego – dodaje.
Dariusz Kaszuba mówi z kolei, że od starosty Dębniak dowiedział się, że nie zostanie mu przedłużona kadencja. Możliwość jej przedłużenia o rok daje organom prowadzącym ustawa covidowa. – Starosta zdecydowała o powierzeniu na ten czas obowiązków innej osobie – mówi i dodaje, że placówkę zostawia w komfortowej sytuacji. – Wszyscy nauczyciele mają godziny, więc zatrudniamy nowe osoby. Bardzo dobre nabory w ostatnich latach świadczą o tym, że 'Staszic” wzmocnił swoją pozycję na rynku edukacyjnym. Jako jedyna szkoła podwoiliśmy klasę pierwszą – zaznacza Dariusz Kaszuba. Przypomina też, że za jego kadencji udało się wykonać konieczny remont dachu w placówce, a wkrótce szkołę czeka inwestycja związana z poprawą jakości internetu.

Zgodę na powierzenie obowiązków dyrektora Małgorzacie Węglewicz i Dorocie Waliszczak musi jeszcze wydać Świętokrzyski Kurator Oświaty, a konkursy na pełne kadencje będą ogłaszane w przyszłym roku.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia