Kolejna odsłona Festiwalu Blues pod Piecem w Starachowicach

28 sierpnia odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Blues pod Piecem w Starachowicach. To już IX odsłona gdzie na muzealnej scenie zagrają największe gwiazdy sceny polskiego bluesa.

Festiwal Blues pod Piecem jest chwalony przez publiczność i samych artystów za klimat miejsca oraz spójny muzyczny temat imprezy, w tym roku z pewnością ponownie wpisze się jako jeden z muzycznych wydarzeń ogólnopolskich.

– Musieliśmy publiczność rozkochać w tej muzyce. Pokazać jej, że blues ma wiele odcieni, że jest ciemny i jasny blues. W połączeniu z rockiem wszystko będzie razem pięknie grało i współpracowało – mówi Wioletta Sobieraj.

Dobór zespołów i rodzaj utworów, które wybrzmią na festiwalu mają nawiązywać w tym roku do amerykańskich klimatów przepięknej muzyki lat 60 jak i 70.
-Pokazujemy że ta muzyka lat 60, czy 70 ameryki to tak naprawdę korzenie, do których muzycy cały czas sięgają i chętnie wracają – tłumaczy Wioletta Sobieraj.

Festiwal Blues pod Piecem to okazja do posłuchania doskonałej muzyki w niezwykłym otoczeniu XIX-wiecznej huty na scenie pod Wielkim Piecem.
– Jedziemy do Starachowic, patrzymy w niebo, widzimy dwa duże wielkopiecowe kominy i kierujemy się tylko i wyłącznie na nie – podpowiada Wioletta Sobieraj.

W ostatnią sobotę sierpnia zagrają zespoły takie jak Yellow Horse, Highway, który zagra wyjątkowy koncert związany z 20-leciem zespołu oraz Zdrowa Woda.

Festiwal rozpocznie się o godz. 18:30 w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Wstęp jest biletowany, a więcej informacji znaleźć można stronie internetowej placówki.
Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Ostrowiec.

/jul/

Podziel się

Ważne wydarzenia