Nowe linie autobusowe na terenie powiatu ostrowieckiego

źródło zdjęcia: Pixabay

Kolejne 5 linii autobusowych na terenie powiatu ostrowieckiego uruchomi Starostwo Powiatowe na utworzenie których, samorząd pozyskał środki z programu 'Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych’.

– Nowe linie będą obsługiwały mieszkańców na trasach w gminach Bodzechów, Kunów, Bałtów i Ćmielów. Pozyskaliśmy na ten cel prawie 300 tysięcy złotych, a jako organizator linii musimy dołożyć z własnych środków 22 tysiące złotych – wyjaśnia Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu w ostrowieckim starostwie i dodaje, że nowe linie to przede wszystkim wyjście na przeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy zgłaszali swoje potrzeby samorządom gminnym.
Łącznie od 1 września na terenie powiatu będzie funkcjonowało 35 linii autobusowych zarządzanych przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu. Samorząd pozyskał na to zadanie od 1 lutego łącznie ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych.
– Do tej pory jako powiat uruchomiliśmy najwięcej linii komunikacyjnych na terenie województwa świętokrzyskiego, a wybrani operatorzy przejeżdżają największą ilość kilometrów, docierając do najbardziej oddalonych miejscowości. Nie bez znaczenia jest fakt, że linie obsługiwane są przez operatorów lokalnych – podkreśla Tomasz Mroczek. Tłumaczy też, że nie wyobraża sobie sytuacji, aby w przyszłym roku ponownie nie otrzymali dofinansowania na utrzymanie tych linii. Mówi, że zorganizowane przez powiat przewozy cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.
Warto dodać, że rozkłady jazdy tych linii dostępne są na przystankach oraz na stronach internetowych przewoźników, którzy je obsługują.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia