Kolejna edycja Świętokrzyskiego Mityngu w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych

Dzisiaj na stadionie KSZO odbyła się kolejna edycja Świętokrzyskiego Mityngu w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych. Udział w wydarzeniu wzięły dwie ekipy z Ostrowca Świętokrzyskiego: Szansa i Rywal oraz organizacje z całego województwa świętokrzyskiego m.in. ze Starachowic, Kielc, Sandomierza, czy Skarżysko- Kamiennej.

Remigiusz Woźniak z ostrowieckiej Szansy, organizator imprezy podkreślał, że każda ekipa przyjechała w pełnym składzie.
– Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy, że mimo niesprzyjającej pogody zawodnicy chętnie biorą udział w przygotowanych konkurencjach – mówi i dodaje, że każdy z uczestników olimpiady musiał dobrze przygotować się do startu w rywalizacji.
– Każdy zawodnik przed olimpiadą musi przetrenować 10 godzin treningowych. Trenerzy ponoszą dużą odpowiedzialność za to, żeby każdy zawodnik był odpowiednio przygotowany – podkreśla.

Sport to zdrowie i lubiana przez niepełnosprawnych aktywność, która daje dużo satysfakcji. A jakie dyscypliny niepełnosprawni sportowcy uprawiają i lubią najbardziej?

– Najbardziej lubię ciężary, rower i hokej. Na zawodach zdobyłem dwa złote medale.
– Piłka nożna i wrestling bardzo mnie interesują.
– Bardzo lubię przyjeżdżać na zawody. Brałam również udział w ogólnopolskich edycjach – mówili Paweł, Piotr i Mariola.

W dzisiejszej rywalizacji na kilku dystansach udział wzięło 60ciu zawodników. Pewnie prze startem czuła się Wiktoria, która stanęła do wyścigu na dystansie 500 metrów.

– Zawsze zdobywałam miejsce na podium. Dobrze mi szło na rowerach i mam nadzieję, że zajmę pierwsze miejsce – mówiła 15-latka.

W dzisiejszych zmaganiach udział wzięło 60 zawodników i 20 trenerów.

/jul/

Podziel się

Ważne wydarzenia