Koszulka w prezencie za oddanie krwi czyli wakacyjna akcja stacji krwiodawstwa

Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcają do oddawania krwi. Jest to ważne szczególnie w czasie wakacji, kiedy krwiodawców jest mniej, niż w innych miesiącach roku, a zapotrzebowanie na krew nie maleje. Z tego powodu stacje krwiodawstwa w całym kraju prowadzą akcję pod hasłem „Przyjdź z nowym Krwiodawcą”.

– Chcemy zachęcić osoby, które jeszcze nigdy nie oddawały krwi, a zastanawiają się nad tym, aby to uczyniły. Zależy nam na tym, aby krwiodawcy zachęcili swoich znajomych, przyjaciół. Chodzi o to, aby osoba oddająca po raz pierwszy krew nie czuła się samotna, aby krwiodawca opowiedział jak to jest za pierwszym razem, aby uświadomiła i wsparła dobrym słowem. To przecież nic strasznego, nie ma się czego bać. Wszystko jest bezpieczne, a może pomóc uratować komuś życie czy zdrowie – mówi Wojciech Markiewicz z działu marketingu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Dodaje, że każdy krwiodawca, który przyjdzie do oddziału terenowego albo stacji krwiodawstwa w Kielcach w towarzystwie innej osoby, która do tej pory jeszcze nie oddawała krwi a zrobi to, otrzymają specjalne koszulki z napisem 'Jestem świętokrzyskim Krwiodawcą’. Akcja potrwa do końca sierpnia.

A ja przypomnę, że krew mogą oddawać osoby pełnoletnie, które nie przekroczyły 65. roku życia. Muszą ważyć nie mniej niż 50 kilogramów i czuć się zdrowe. Z możliwości oddania krwi dyskwalifikują czasowo lub stale przyjmowane leki, choroby przewlekłe lub wykonane zabiegi. Szczegóły znajdziemy na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia