XIV Świętokrzyskie Święto Pszczoły już w ten weekend

źródło zdjęcia: Pixabay

W najbliższy weekend odbędzie się trwające trzy dni XIV Świętokrzyskie Święto Pszczoły. Rozpoczyna się w piątek o godzinie 13:00.

Jak mówi Jarosław Kuba, prezes Lokalnej Grupy Działania 'Krzemienny Krąg’, która współorganizuje wydarzenie, program został skonstruowany tak, by był atrakcyjny zarówno dla osób z branży pszczelarskiej, miłośników miodów, ale i turystów.
– Mocno stawiamy także na walory edukacyjne tego wydarzenia. Zaplanowaliśmy cztery bardzo ciekawe wykłady o tematyce od jakości wosku do nowoczesnych metod zwalczania warrozy metodami ultradźwiękowymi – podkreśla.
Prezes Kuba dodaje, że udział w konferencji pszczelarskiej, która odbędzie się w sobotę zapowiedziało około 200 osób.
Kolejnym ważnym punktem wydarzenia będą targi i wystawy sprzętu pszczelarskiego i produktów pszczelich.
– Do Bałtowa zjedzie się około 50 firm z Polski i nie tylko, które prezentują sprzęt pszczelarski, hodowlę matek, hodowlę rodzin pszczelich i całą gamę różnych miodów – mówi Jarosław Kuba.
Podczas Świętokrzyskiego Święta Pszczoły nie zabraknie także ciekawych warsztatów pszczelarskich, rękodzielniczych i artystycznych. Będą także występy zespołów ludowych, DJ-a a na zakończenie imprezy w niedzielę o godzinie 16:00 zagra zespół Milano.

/bart/

Ważne wydarzenia