Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki – wyłoniono zwycięzców

531 prac artystycznych zgłosili do konkursu Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki twórcy z całego świata. Jury powołane przez Biuro Wystaw Artystycznych dokonało już ich oceny i wybrało te, które trafią na wystawę.

– 203 artystów zgłosiło 531 prac z różnych dyscyplin i poetyk.  Na postawie przesłanego materiału wizualnego wyłoniono 115 prac.  Wystawa pokonkursowa będzie autorstwem 86 artystów – mówi Artur Bartkiewicz, kurator wystawy.

Na konkurs nadesłano propozycje z różnych dziedzin sztuki od malarstwa tradycyjnego przez cyfrowe, przez rzeźbę po instalacje i z różnych stron świata. Wśród nich, m.in. Austrii, Białorusi, Bułgarii, Indii, Grecji, Niemiec, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Szwecji, Norwegii, Irlandii, Kanady, Serbii, Kolumbii, Włoch i Finlandii.

Do 3 września autorzy wybranych prac mają czas, by dosłać je w oryginale do BWA, a 5 września jury Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki wybierze tę, która otrzyma nagrodę Grand Prix, otrzyma nagrodę II, III i dwa wyróżnienia.
Jak mówi Artur Bartkiewicz, do Ostrowca od wielu lat wracają ci sami artyści, choć nie tylko.

– Na mapie przedsięwzięć artystycznych w Polsce myślę, że na stałe zagościł Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki w Ostrowcu. Nazwiska artystów się powtarzają, a to znak, że jednak ta chęć wystawienia swojej pracy w Ostrowcu jest. Mamy też bardzo dużo nowych zgłoszeń – dodaje.

Uroczysty wernisaż salonu sztuki odbędzie się 22 października w Galerii BWA w Ostrowieckim Browarze Kultury. Będzie to 15 edycja tego międzynarodowego konkursu artystycznego.

/jul/

Podziel się

Ważne wydarzenia