Podział punktów na inaugurację

Remisem 1:1 zakończył się rozgrywany w sobotę mecz pierwszej kolejki III ligi sezonu 2021/22 pomiędzy KSZO i Chełmianką Chełm.

Przed rozpoczęciem spotkania forma obu drużyn była jedną wielką niewiadomą. KSZO do potyczki przystępował z zupełnie nowym składem w porównaniu do ubiegłego sezonu, a Chełmianka dokonała kilka znaczących transferów. I to było widać na boisku. Goście nie przejechali do Ostrowca się bronić i to oni prowadzili grę niemal w całym meczu. Ale gospodarze pierwsi trafili do siatki. Uczynił to kapitan hutników-Radosław Sylwestrzak po strzale z rzutu karnego w 58 minucie gry.

Radość  pomarańczowo-czarnych  nie trwała jednak długo.W 61 minucie czerwoną kartką ukarany został jeden z graczy KSZO i musiał opuścić plac gry. Chełmianka zaczęła dominować na boisku i efektem takiej gry była bramka na 1:1 w 83 minucie. Na listę strzelców wpisał się Przemysław Kanarek. Więcej goli kibice przy Świętokrzyskiej nie zobaczyli i drużyny podzieliły się punktami.