Zawieszenie punktu szczepień na ulicy Sandomierskiej

– W naszych punktach szczepionkę na COVID-19 przyjęło ok. 23 tys. mieszkańców powiatu ostrowieckiego, ale też osoby z innych województw – mówi doktor Adam Karolik, dyrektor ds. medycznych ostrowieckiego szpitala.


Z tego w masowym punkcie szczepień w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ulicy Sandomierskiej zaszczepiono 7,5 tys. osób. Teraz działanie tego punktu szpital zawiesił.

– W niektóre dni pojawia się od 4 do 7 osób. Utrzymywanie tego punku szczepień to jest mobilizacja personelu, lekarza i pielęgniarek, których nam brakuje w szpitalu. Pacjenci, którzy byli tam zarejestrowani, zostali przekierowani do punku szpitalnego. W tym punkcie jest nam łatwiej gospodarować kadrą pracowniczą – tłumaczy doktor Karolik.

Dodaje, że punktu nie likwidują, bo przed nami czwarta fala pandemii koronawirusa i możliwe, że w obawie przed zagrożeniem więcej osób zacznie rejestrować się na szczepienia.

– Cały sprzęt, komputery i meble są gotowe do dalszego funkcjonowania. Jeżeli zainteresowanie szczepieniami wzrośnie wśród społeczeństwa to punkt wznowi działalność – podkreśla doktor Karolik.

/jul/

Podziel się

Ważne wydarzenia