Miejska spółka wyremontuje ulicę Rynek Denkowski

Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Ostrowca wygrało przetarg na remont ulicy Rynek Denkowski. Roboty mają zakończyć się przed terminem

Dziś  na konferencji prasowej prezes Krzysztof Kowalski zapowiedział, że inwestycja rozpocznie się w ciągu dwóch tygodni.

– Prace rozpoczniemy niezwłocznie po zatwierdzeniu projektu organizacji ruchu. Chcemy też zakończyć remont jak najszybciej, aby utrudnienia w ruchu drogowym były jak najmniej uciążliwe dla kierowców, a droga szybko służyła mieszkańcom – dodał.
Modernizacja około 115 metrów ulicy na odcinku od ulicy Ostrowieckiej do ulicy Rudzkiej kosztować będzie 209 tysięcy złotych. 190 tys. to środki pozyskane z budżetu państwa. – Przeprowadzimy remont powierzchni asfaltowej, zatoki autobusowej i ułożymy nowy chodnik –  wyliczał prezes Kowalski.
Zgodnie z harmonogramem, ulica Rynek Denkowski powinna być gotowa 26 października. – Ten termin – jestem przekonany – będzie skrócony, ponieważ wykonawca MPRD dysponuje dobrym parkiem maszynowym oraz zespołem fachowców – podkreślał prezydent Jarosław Górczyński.

Na konferencji prasowej pojawiło się także kilka osób, mieszkańców Denkowa. Skarżyli się, że to rejon miasta zapomniany przez władze i mocno zaniedbany. Jedna z kobiet, pani Elżbieta zarzucała prezydentowi, że Denków jest fatalnie skomunikowany z centrum.

– Nie mamy autobusów, którymi możemy się swobodnie dojechać do pracy. Rozkład jest taki, że w ciągu godziny przyjadą cztery autobusy, a w późniejszych godzinach nie mamy czym dojechać do centrum, a wieczorem jak z pracy wrócić – mówiła.

Mieszkanki wskazywały też na zniszczone i nieremontowane chodniki, brak dbałości o zieleń, a także nieodmalowane – przez co niebezpieczne – ulice.
Prezydent Górczyński odpowiadał, że właśnie dziś w Kielcach podpisana została umowa na dofinansowanie do zakupu nowych autobusów miejskich.

– Kupujemy te autobusy po to, aby zagęścić siatkę komunikacyjną, czyli zwiększyć liczbę połączeń właśnie po to, by uwag do komunikacji miejskiej było jak najmniej  – podkreślał.
Zastrzegł, że samorząd nie jest w stanie spełnić wszystkich oczekiwań mieszkańców, ale zapewniał, że Denków nie jest pomijany przy planowaniu inwestycji. Na dowód wskazywał na planszę, na której przygotowany był wykaz przedsięwzięć zrealizowanych tu w ciągu ostatnich 10 lat. M.in. modernizację placu zabaw, przebudowę i remonty ulic: Ogrodowej, Topolowej, Zielonej, Ostrowieckiej i Chrzanowskiego oraz najnowszą inwestycję – budowę łącznika ulicy Chrzanowskiego z Furmańską.

/jul/

Ważne wydarzenia