Miasto szykuje kolejne działki na sprzedaż

żródło: pixabay.com

Miasto przygotowało sprzedaż kolejnych działek w rejonie ulic Jarzębinowej – Azaliowej i Dereniowej. To cztery nieruchomości mające od 1100 do 1500 metrów kwadratowych.

Ten rejon miasta nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, ale każda nieruchomość ma ustalone warunki zabudowy, które pozwalają na budowę domów jednorodzinnych. Miasto w tym kompleksie sprzedało 34 działki, a – jak podkreśla prezydent Jarosław Górczyński – wciąż jest duży popyt na kupno miejskich nieruchomości pod zabudowę jednorodzinną.

W ciągu ostatnich 6 lat w Ostrowcu powstało ponad 450 nowych domów, z czego znaczna część na miejskich działkach. Jak mówił Radiu Ostrowiec prezydent Górczyński, przygotowywanie terenów pod budownictwo jednorodzinne to przemyślana strategia władz miasta. – Na tych działkach powstają nowe domy. Są to także nowi podatnicy i nowi mieszkańcy. Zapraszamy osoby z zewnątrz, a są oni zazwyczaj z okolic m.in. Lipska, Sienna, Opatowa i Sandomierza – dodaje.

Sprzedaż działek w przetargach dla gminy oznacza także znaczące wpływy do budżetu, bo po uregulowaniu stanu prawnego i przygotowaniu do budowy infrastruktury zdecydowanie rośnie ich wartość.

 

/joge/

Ważne wydarzenia