Jak wybrać idealny irygator?

Masz dość uciążliwego nitkowania? Uznałeś, że pora zainwestować w zaawansowany sprzęt do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych? Gratulacje! Teraz jednak przed Tobą spory dylemat. Wiesz już, że chcesz zaopatrzyć się w irygator stomatologiczny, ale na sklepowych półkach można znaleźć przecież całe mnóstwo różnego rodzaju irygatorów. Jak wybrać ten idealny dla siebie? Na jakie pytania należy sobie odpowiedzieć przed udaniem się na zakupy? Czym powinien charakteryzować się wysokiej jakości irygator do zębów? Zapraszamy do lektury!

Szczoteczka do zębów nie jest niestety w stanie dotrzeć do wszystkich miejsc wymagających codziennej pielęgnacji. Oprócz niej, do mycia jamy ustnej powinno się używać specjalistycznych akcesoriów, umożliwiających usunięcie nalotów z przestrzeni międzyzębowych. Wśród nich prym wiodą nici dentystyczne. Niestety, mają one swoje wady. Największa to trudność w użytkowaniu nici. Wiele osób nie potrafi właściwie operować nitką, co nie tylko powoduje, że czyszczenie jest nieefektywne, ale również groźne dla zdrowia. W gabinetach stomatologicznych często goszczą osoby, które na skutek nieumiejętnego korzystania z nici dentystycznej nabawiły się na przykład problemów z dziąsłami.

Dlaczego irygator zamiast nici dentystycznej?

Właśnie dlatego coraz więcej użytkowników decyduje się na nabycie zaawansowanego sprzętu do czyszczenia obszarów stycznych zębów. Irygator dentystyczny ma formę myjki ciśnieniowej, która obmywa z bakterii zęby za pomocą wystrzeliwanej pod dużym ciśnieniem wody. Takie czyszczenie jest znacznie bezpieczniejsze niż korzystanie z nitki dentystycznej, a do tego dużo łatwiejsze. Z obsługą irygatora nie powinny mieć bowiem problemu nawet dzieci.

Jak umiejętnie wybrać irygator do zębów?

Wyróżniamy dwa rodzaje irygatorów dentystycznych: stacjonarny i bezprzewodowy. Przed udaniem się na zakupy powinieneś po pierwsze odpowiedzieć sobie na pytanie, których z tych sprzętów lepiej wpisze się w Twoje oczekiwania i styl życia.

Irygatory stacjonarne, jak sama nazwa wskazuje, służą do użytku domowego. Mają pokaźnej wielkości zbiorniki na wodę, dzięki czemu ich użytkowanie jest bardzo wygodne – aby wyczyścić jamę ustną, wystarczy tylko raz je napełnić. Takie irygatory za sprawą swoich gabarytów nie sprawdzą się jednak w podróży. W przeciwieństwie do irygatorów bezprzewodowych – te są małe, funkcjonalne, z łatwością można zmieścić je do podróżnej torby. No i umożliwiają nawet dwa tygodnie bezprzewodowego mycia. Wada tego rodzaju irygatorów to jednak naturalnie mniejszy zbiornik, który skutkuje koniecznością kilkukrotnego robienia „dolewek” wody w trakcie jednego czyszczenia.

Niezależnie od tego, na który typ irygatora się zdecydujesz, podczas zakupów powinieneś również zwrócić uwagę na parametry urządzenia. Podpowiedzi dotyczące zakupu irygatora i zestawienie polecanych urządzeń znajdziesz na stroniehttps://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/ranking-irygatorow/ Najważniejsze z nich to:

  • liczba stopni regulacji ciśnienia wody – niektóre irygatory oferują jeden sposób mycia zębów, inne nawet do dziesięciu i więcej. Zastanów się, czy zadowoli Cię podstawowe czyszczenie, czy też chciałbyś mieć możliwość skorzystania z kilku sposobów usuwania z jamy ustnej nalotów;
  • liczba końcówek – powinna zainteresować zwłaszcza osoby, które na przykład noszą aparaty ortodontyczne bądź też zmagają się z krwawieniem dziąseł. W przypadku tych grup użytkowników zaleca się przeprowadzanie mycia dyszami specjalistycznymi, a chyba nie chciałbyś, by się okazało, że do wybranego przez Ciebie irygatora nie można dopasować interesujących Cię głowic czyszczących;
  • pojemność zbiornika – najlepiej wybrać irygator ze zbiornikiem umożliwiającym przeprowadzenie pełnej irygacji bez konieczności kilkukrotnego dolewania wody. W przypadku irygatorów bezprzewodowych może to być trudne, jednak zawsze warto poszukiwać sprzętu z możliwie najbardziej pojemnym zbiornikiem;
  • marka – najlepiej wybrać irygator od sprawdzonego, renomowanego producenta. Dzięki temu będziesz miał pewność, że Twój sprzęt jest najwyższej jakości.

Polecane modele irygatorów dentystycznych

Cena większości dostępnych na rynku irygatorów mieści się w przedziale 200-500 złotych. Oto kilka godnych polecenia urządzeń:

  • Irygator Waterpik WP-100 – klasyczny model stacjonarny od znanej, amerykańskiej marki Waterpik. Sprzęt pomimo swojej „wiekowości” wciąż cieszy się naprawdę dużą popularnością. Wpływ na ten fakt ma jego długa żywotność, aż 10-stopniowa skala regulacji ciśnienia wody, pojemny zbiornik na wodę i pokaźna liczba końcówek w zestawie. Wszystko w cenie około 300 złotych.
  • Irygator Panasonic 1411 – to z kolei przenośny irygator od znanego i cenionego japońskiego producenta. Sprzęt ma do zaproponowania cztery tryby pracy i na jednym naładowaniu może pracować nawet godzinę. Kosztuje około 250 złotych.
  • Irygator Philips Sonicare Airfloss – urządzenie od potężnej marki rodem z Holandii. Sprzęt proponuje 3-stopniową skalę regulacji ciśnienia wody, na jednym naładowaniu działa do dwóch tygodni. Jego koszt to około 350 złotych.

Podziel się

Ważne wydarzenia