Dyrektor ostrowieckiego PCPR-u odchodzi na emeryturę

Barbara Cudzik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św. odchodzi na emeryturę. 27 lipca jest ostatnim dniem pracy zawodowej wieloletniej dyrektor placówki.

Po 40 latach pracy w instytucjach pomocy społecznej przechodzi na zasłużony odpoczynek. – Były lata tłuste, były chudsze. Były lata bardzo dobre, ale były też słabsze. Było troszkę wyboistej drogi w moim życiu zawodowym również, o czym wszyscy wiedzą, ale udało się to wszystko przetrwać. Ta praca była dla mnie wielką przyjemnością, była to praca, którą kochałam i nadal kocham. Natomiast w pewnym momencie trzeba powiedzieć dosyć, trzeba podziękować w momencie kiedy instytucje zostawia się w dobrym stanie, z jakimś takim poczuciem dobrze zrealizowanych zadań i dobrze zrealizowanej pracy – wspominała podczas uroczystego pożegnania w starostwie powiatowym Barbara Cudzik. Starosta Marzena Dębniak i wicestarosta Andrzej Jabłoński podziękowali jej za wieloletnią pracę wręczając kwiaty. Nie zabrakło również podziękowań ze strony licznych samorządowców. – Pani dyrektor odchodzi ku mojemu niezadowoleniu. Niestety nie dała się przekonać, by zostać z nami dłużej – mówiła starosta Dębniak.

Przypomnijmy, że Barbara Cudzik stanowisko dyrektora ostrowieckiego PCPR objęła w 1999 roku, gdzie przepracowała 14 lat. Później pełniła także funkcję dyrektora Domu Pomocy Społecznej na os. Słonecznym. W 2019 roku ponownie objęła stanowisko dyrektora PCPR-u.

Do momentu wyłonienia nowego dyrektora PCPR w drodze konkursu obowiązki te pełnić będzie Joanna Pikus, obecna wicedyrektor placówki.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia