Nowy sposób wyłudzeń

żródło: pixabay.com

Oszuści szukają nowych sposobów na wyłudzanie pieniędzy od seniorów. W ostatnich dniach w województwie łódzkim chcieli wykorzystać zaufanie, jakim ludzie obdarzają strażaków. Zapukali do mieszkania przebrani za strażaków i przekonywali go, że muszą dokonać kontroli przeciwpożarowej. Na szczęście właściciel nie wpuścił ich do mieszkania.

Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu przestrzega: – Nie ufajcie takim osobom. Strażacy nie prowadzą kontroli przeciwpożarowych w domach i mieszkaniach prywatnych. Jeśli zobaczymy strażaka pod naszym prywatnym domem to powinniśmy się zastanowić, czy to nie jest ktoś przebrany w mundur strażacki. W przypadku, gdy ktoś ma połączoną działalność gospodarczą z mieszkaniem prywatnym , czyli tam wykonuje swoje obowiązki, to straż pożarna, która przychodzi tam na kontrolę do budynku, zawsze uprzedza daną osobę, czy firmę o kontroli na 7 dni wcześniej – wyjaśnia rzecznik Majdak.

Dodaje, że w przypadku pojawienia się jakiś wątpliwości zawsze można zadzwonić do najbliższej komendy straży pożarnej, by sprawdzić, czy jakieś działania strażaków mają miejsce.

Przypomnijmy, że w miniony weekend na terenie powiatu ostrowieckiego doszło do ponad 20 prób oszustwa metodami 'na policjanta’ i ‚na wnuczka’. I na szczęście, nikt nie dał się nabrać.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia