Rowerowe Wakacje w Parku Miejskim

W niedzielę, 25 lipca w Parku Miejskim w Ostrowcu odbędzie się plenerowa impreza pod hasłem „Rowerowe Wakacje”. Głównym punktem programu będzie rowerowa gra terenowa.

– Na terenie parku będzie wyznaczonych dziewięć punktów, na których będzie można zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności związane z wykorzystywaniem rowerów – mówi Grzegorz Bażant z ostrowieckiego MOSiR-u.

Każdy uczestnik po zakończeniu udziału w grze będzie musiał zgłosić się do Biura Gry, gdzie przedstawi wypełniony specjalny paszport. Dla pierwszych 200-stu uczestników, którzy wykonają zadania na wszystkich wyznaczonych punktach kontrolnych, organizatorzy przygotowali pamiątkowe pakiety startowe. Oprócz rowerowej gry terenowej organizatorzy przygotowali też wiele innych atrakcji. Tego dnia będzie można obejrzeć wystawę zabytkowych rowerów, skorzystać z miasteczka ruchu drogowego, zmierzyć swój refleks na specjalnym urządzeniu – refleksometrze, obejrzeć rowerowe widowisko akrobatyczne, czy wziąć udział w pogadankach i konkursach prowadzonych przez policję i ratowników medycznych.

Rowerowe Wakacje rozpoczną się o 14 i potrwają do 19. Organizatorem imprezy są Gmina Ostrowiec oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na miejscu będzie też Radio Ostrowiec z naszą „Akcją Wakacje”. Dla uczestników pikniku przygotowaliśmy mnóstwo konkursów z nagrodami. Zachęcamy do udziału w zabawie. Słuchajcie nas także na 95,2 FM

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia