Plac ks. Marcina Popiela w Szewnie coraz piękniejszy

Niemal pewne jest, że przed terminem zakończą się prace rewitalizacyjne wzgórza kościelnego w Szewnie.


Ekipy na istniejącej skarpie wybudowały już miniamfiteatr i plac do parkowania samochodów z kostki brukowej. Teraz roboty zeszły niżej w kierunku ronda.

– Obecnie budujemy kanał deszczowy, który będzie podpięty do kanału pod drogą wojewódzką.  Zostanie również odtworzona nawierzchnia na chodniku, pod którym będzie nowa kanalizacja  – mówi Marcin Jabłoński, szef firmy Drogowiec, wykonawcy inwestycji.
W kolejnym etapie zostanie wymieniona nawierzchnia starego parkingu, a drogowcy zbudują z kostki granitowej alejki prowadzące do kościoła.
Zakończenie wszystkich prac planowano na listopad.
– Patrząc na stopień zaawansowania widzę, że uda nam się wcześniej zakończyć tę inwestycję.  Myślę, że do końca września powinniśmy poradzić sobie ze wszystkimi pracami – zapowiada Marcin Jabłoński.

Całość prac uzupełni zielony skwer z ławeczkami oraz nowe oświetlenie nie tylko placu, ale także ulic prowadzących do cmentarza, przychodni i kościoła.
Rewitalizacja placu ks. Marcina Popiela oraz terenów przykościelnych w całości finansowana jest z budżetu samorządu gminy Bodzechów.
Przeznaczył na to milion 750 tys. zł.

Podziel się

Ważne wydarzenia