500 miejsc czeka na ochotników w Wojskach Obrony Terytorialnej w województwie świętokrzyskim

Specjalny serwis internetowy uruchomiły Wojska Obrony Terytorialnej dla osób zainteresowanych wstąpieniem w szeregi terytorialsów.

Na stronie internetowej www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, która zaczęła działanie wczoraj znajdują się wszystkie informacje, dotyczące całego procesu zgłaszania się do WOT.
– Dotychczas były rozrzucone po różnych stronach internetowych, co utrudniało zebranie kompletu informacji – mówi podporucznik Daniel Woś z zespołu prasowego 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.
Jedną z ważniejszych informacji na tej stronie jest podanie kontaktu do tzw. rekruterów, czyli żołnierzy odpowiedzialnych za nabór ochotników do WOT-u. W województwie świętokrzyskim jest ich czterech, każdy swoim działaniem obejmuje po kilka powiatów.
Teraz zainteresowany wstąpieniem do terytorialsów bez problemu dowie się, kto jest opiekunem jego terenu. Może się z nim skontaktować i umówić na bezpośrednie spotkanie, a także co bardzo ważne przekazać rekruterowi wnioski o przyjęcie do WOT-u.
– Rekrutacja do WOT za pośrednictwem rekrutera to znaczne ułatwienie formalnego procesu naboru do terytorialsów. Podczas spotkania rekruter może przyjąć wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej i ochotnik nie musi już podróżować do Wojskowej Komendy Uzupełnień, a te w województwie świętokrzyskim są trzy: w Kielcach, Sandomierzu i Busku Zdroju – tłumaczy podporucznik Woś.
Co siódmy żołnierz wcielony w tym roku do WOT-u podjął swoją decyzję po rozmowie z takim rekruterem.
Jak mówi podporucznik Woś, w 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej mają obecnie miejsce dla ok. 500-set ochotników.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia