Dodatkowe pieniądze z ZUS dla firm na poprawę warunków pracy

żródło: pixabay.com

Nawet 500 tysięcy złotych mogą otrzymać przedsiębiorcy z ZUS na działania poprawiające warunki i bezpieczeństwo pracy w swoich firmach. W tegorocznej edycji konkursu do rozdania jest aż 75 milionów złotych.

Termin na złożenie w wniosku upływa dziś (30 czerwca). – W konkursie wybrane zostaną te projekty, które pozytywnie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pracy, zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi oraz zredukują niekorzystne oddziaływanie szkodliwych czynników w pracy – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS. Dodaje, że wnioski można złożyć tylko elektronicznie przez platformę ZUS.

Na dofinansowanie może liczyć m.in. zakup urządzeń chroniących przed drganiami mechanicznymi, oczyszczających i uzdatniających powietrze oraz chroniące przed promieniowaniem elektromagnetycznym – mówi Paweł Szkalej i dodaje, że z takiej formy wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy nie zalegają z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, podatków i nie znajdują się w stanie upadłości.

Wnioski można składać tylko w formie elektronicznej za pośrednictwem strony prewencja.zus.pl.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia