Złoty medal i tytuł Mistrza Polski Juniorów zdobyli ostrowieccy waterpoliści

żródło: kszo.info

Pięć rozegranych meczów, ani jednej porażki, a na końcu upragniony złoty medal i tytuł Mistrza Polski Juniorów rocznik 2002 i młodsi. Tak zakończył się weekend ostrowieckich waterpolistów.

W Łodzi, gdzie odbywała się rywalizacja ostrowiecki zespół nie przegrał ani jednego meczu, a o tytuł walczył z drużynami Alfy Gorzów, WTS Bytom, Neptuna Łódź, Arkony Szczecin i Pałacu Młodzieży Warszawa.
– Mieliśmy chęć i duże aspiracje, aby zdobyć ten złoty medal. W ubiegłym roku pandemia przerwała nam możliwość gry i byliśmy wtedy srebrnymi medalistami. Chcieliśmy pokazać, że jesteśmy zespołem, któremu należy się ten tytuł – mówi trener Robert Serwin i dodaje, że z kompletem zwycięstw to się udało. Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony i dumny z chłopaków. To im się należą slowa uznania za trud, chęć i wolę walki za zdobycie tego lauru.
Najwięcej satysfakcji trenerowi i zawodnikom dała wygrana z Alfą Gorzów, bo – jak w każdej dyscyplinie – tak i w tej na przestrzeni lat między niektórymi zespołami tworzy się szczególnie emocjonalna rywalizacja.
– Rywalizujemy zawsze o te najcenniejsze nagrody, a w zeszłym roku to właśnie Alfa była złotym medalistą – podkreśla trener Serwin. W tym roku Alfa Gorzów w tych mistrzostwach zdobyła medal srebrny.
Teraz przed drużyną faza roztrenowania i wakacje, które potrwają do połowy sierpnia. Potem rozpocznie się faza wstępnych treningów, przygotowujących do kolejnego sezonu.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia