Czy w Ostrowcu powstanie Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności?

źródło wizualizacji: Centrum Nauki Kopernik

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim złożyło w tym tygodniu do Centrum Nauki Kopernik wniosek o o utworzenie 'Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności’ w skrócie SOWA, która mieścić się ma w budynku dawnego ZDK.

Przypomnijmy, że tworzenie takich stref na terenie całego kraju to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki. Łącznie tego typu placówek ma powstać ponad 30, w tym 2 na terenie województwa świętokrzyskiego.
-Będziemy na pewno konkurować z jakimiś wnioskami z naszego regionu wiem na pewno, że takowy składają Starachowice. Liczymy jednak, że nasz wniosek będzie o tyle ciekawszy, że ta SOWA w naszej koncepcji ma być elementem Centrum Tradycji Hutnictwa, które obecnie jest tworzone – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK i wyjaśnia, że SOWA idealnie będzie uzupełniać ofertę wspomnianego Centrum Tradycji Hutnictwa, które także jest projektem edukacyjnym. Utworzenie takiej strefy to koszt od kilkuset tysięcy złotych do ponad miliona. Jej powierzchnia ma mieć nie mniej niż 100 metrów kwadratowych.
Jeżeli wniosek o otworzenie SOWY zostanie pozytywnie rozpatrzony to strefę udałoby się otworzyć w trzecim kwartale przyszłego roku, czyli w momencie, gdy gotowe będzie już Centrum Tradycji Hutnictwa.
Centrum Nauki 'Kopernik’ każdej placówce, która zostanie wybrana do utworzenia SOWY przekaże między innymi kilkanaście multimedialnych eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki oraz dających możliwość samodzielnego eksperymentowania. Gwarantuje także wsparcie merytoryczne.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia