Weekend przepełniony atrakcjami dla mieszkańców Ostrowca

Foto: Stanisław Dunin-Borkowski

Moc atrakcji i różnego rodzaju wydarzeń przygotowało na nadchodzący weekend Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dziś w nawiązaniu do Nocy Świętojańskiej w Parku Miejskim odbędzie się pokaz podwodnych fajerwerków, ale nie tylko.
– Po pierwsze w ramach warsztatów wykonamy wianki, co będzie ciekawym nawiązaniem do tradycji. Do tego zaplanowaliśmy warsztaty wikliniarskie, mydlarskie, nie zabraknie też porad zielarki, która będzie doradzać np. jakie zioła do dań dodawać – mówi dyrektor Jacek Kowalczyk.
Odbędzie się także koncert muzyki folkowej w wykonaniu zespołu Łysa Góra, a całość zakończy barwny korowód z pochodniami i wiankami.
W piątek rozpoczyna się akcja 'Ostrowiec na wakacje’. Tego dnia będziemy mogli podziwiać wyczyny strongmanów, którzy będą prezentować swoją siłę w podnoszeniu auta na specjalnej platformie. Odbędą się także warsztaty kulinarne 'Max gotuje z natury’, a także Ferromania. Co kryje się pod tą nazwą?
– Będzie to nasz kompleksowy projekt, trochę podobny do dymarek ale w mniejszej skali. Odbędzie się warsztat garncarski, zobaczymy obozy Rzymian i Wandalów, odbędzie się spotkanie z bajarzem czy wypalanie żelaza – wyjaśnia dyrektor Kowalczyk i dodaje, że Ferromania będzie odbywać się każdego dnia do niedzieli.
W sobotę do Ostrowca zawita, m.in. Teatr Lalki i Aktora 'Kubuś’, w amfiteatrze wystąpią lokalni wokaliści, a na koniec zaplanowano koncert Michała Szczygła.
W niedzielę całodzienne imprezy zakończy koncert gwiazd rapu, a wśród nich Tede.
Udział w imprezach jest otwarty, ale w związku z ograniczeniami pandemicznymi na koncerty obowiązują wejściówki, które można odebrać na recepcji Ostrowieckiego Browaru Kultury.

/bart/

Ważne wydarzenia