„Poezja na Zamku” w Ćmielowie

Wyjątkowe wydarzenie szykuje Stowarzyszenie 'W dobrą stronę’. 'Poezja na zamku’ – bo o nim mowa – odbędzie się 26 czerwca i wtedy na terenie ruin zamku w Ćmielowie będziemy mogli posłuchać wystąpień recytatorskich i koncertu.


Piotr Wójtowicz, prezes stowarzyszenia podkreśla, że jego zdaniem ludzie spragnieni są tego typu wydarzeń szczególnie, że pandemia koronawirusa odpuszcza i jest większa potrzeba integracji.
– Przeważnie imprezy pod gołym niebem kojarzą nam się z muzyką rozrywkową, natomiast my proponujemy wydarzenie nakierowane na poezje, muzykę związaną z poezją i zabawę słowem – tłumaczy.
Piotr Wójtowicz tłumaczy też, że uroku doda też sceneria.
– Podświetlone ruiny zamku myślę, że stworzą idealną scenerię i tło pod prezentowanie tam wierszy i muzyki od lokalnych twórców – podkreśla.
Swoją twórczość tego dnia zaprezentują Justyna Barańska, Manuel del Kiro, Leszek Gorlicki oraz sam organizator wydarzenia Piotr Wójtowicz. W ramach występu muzycznego, przed zebraną publicznością zaprezentują się lokalni artyści Mateusz 'Matys’ Ślaski i Konrad Ćwik oraz Tomasz Chlebny i zespół 'Eleftheria’.
Wstęp na 'Poezje na zamku’ jest bezpłatny, a Radio Ostrowiec objęło nad nim patronat medialny.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia