Wracają turystyczne połączenia kolejowe do Sandomierza

żródło: polregio.pl

Od 26tego czerwca mieszkańcy województwa świętokrzyskiego zainteresowani zwiedzaniem Sandomierza – najbardziej turystycznego miasta w regionie – będą mogli skorzystać z oferty PKP i dojechać tam pociągiem. Kursować będzie w każdy wakacyjny weekend i święta.

– To już kolejna edycja tego wakacyjnego projektu – mówi Robert Zaborski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału POLREGIO. – Formuła pociągu do Sandomierza jest podobna jak w latach ubiegłych. Pociąg będzie jeździł w każdy weekend do końca września. Podróż z Ostrowca nie przekroczy godziny. Pociąg będzie wyjeżdżał o 9:20, a do Sandomierza dotrze na 10:17 – dodaje dyrektor Zaborski.

Podróżujący będą mogli na dworcu przesiąść się do komunikacji miejskiej i w ten sposób dotrzeć na Starówkę, gdzie znajduje się ponad sto zabytków pochodzących z różnych epok. To 'Królewskie Miasto’ położone jest na malowniczych wzgórzach poprzecinanych lessowymi wąwozami.
Bilet do Sandomierza będzie można kupić wprost u kierownika pociągu, a także poprzez aplikację internetową Polregio. Przejazd z Ostrowca kosztować będzie 6,60 zł. Studenci i uczniowie będą mogli skorzystać ze zniżki i kupić bilet za nieco ponad 3 złote.

Warto dodać, że w latach ubiegłych, poza pandemicznym 2020 rokiem, oferta wakacyjnych podróży do Sandomierza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Z połączenia w 2018 roku skorzystało około 15 tys. osób.

/paw/

Ważne wydarzenia