Uczniowie „Konarskiego” mogą komfortowo wypocząć na przerwach

żródło: facebook.com/Niepubliczna-Szkoła-Podstawowa-i-Liceum-im-Stanisława-Konarskiego

Strefa relaksu dla uczniów w szkołach Konarskiego wzbogaciła się o nowy sprzęt, który ma poprawić uczniom komfort pobytu w placówce.

W strefie relaksu na przerwie dzieci mogą odpocząć na leżakach, hamakach czy wygodnych kanapach. W czasie pandemii utworzono 'salę uważności’, w której można usiąść, wyciszyć się i skupić na sobie. – Chcemy, żeby przestrzeń, w której przebywają nasi uczniowie i przedszkolaki była nie tylko jak najlepiej zorganizowana pod kątem nauki, ale także wypoczynku między zajęciami – podkreśla dyrektor Kinga Wnuk. – Udało nam się nawiązać współpracę z fińską firmą, której rozwiązania do szkolnych przestrzeni bardzo mi się spodobały. Pierwszymi rzeczami, które zamówiliśmy były magnetyczne pufy. Są to bardzo kolorowe siedziska dostępne w różnych kolorach i kształtach, takich jak – koło, elipsa, kwadrat lub trójkąt, które na co dzień można umocować na takiej magnetycznej tablicy. Ich zaletą jest to, że nie zajmują miejsca. Uczniowie korzystają z nich wtedy kiedy ich potrzebują – mówi.

Dodaje, że uczniowie uwielbiają ruch i często nie potrafią wysiedzieć w miejscu, dlatego w szkole pojawiły się tzw. aktywne krzesła. – Uczniowie mają tendencję do częstego kręcenia się, dlatego staramy się tworzyć takie miejsca, gdzie oprócz tradycyjnych krzeseł uczniowie korzystają z hamaków, leżanek czy krzeseł w formie okrągłych piłek. Od niedawna mamy też aktywne krzesła. To są takie stołki, na których dziecko może swobodnie się kręcić w każdą stronę i nic mu się nie stanie. Krzesło jest tak zaprojektowane, by dawać bezpieczeństwo a przy okazji możliwość ruchu – wyjaśnia dyrektor Wnuk.
Podkreśla, że uczniowie często aktywnie uczestniczą w rozpakowywaniu paczek z nowościami i sami chętnie je składają.


/paw/

Ważne wydarzenia