Młodzi wojownicy KSZO Handball wicemistrzami województwa świętokrzyskiego

Duży sukces dzieci trenujących w szeregach drużyny KSZO Handball. Mimo, że jeszcze nie wszystkie mecze zostały rozegrane już można powiedzieć, że KSZO Handball zostało wicemistrzem Świętokrzyskiej Ligi Wojewódzkiej.


Trener Tomasz Radowiecki podkreśla, że to historyczny sukces, bo pierwszy raz w kategorii dzieci szczypiorniści zajęli tak wysokie miejsce.
– Bardzo pozytywnie oceniam zaangażowanie i podejście chłopaków do treningów i meczów. Stanowią bardzo liczną grupę, bo w tym sezonie do rozgrywek zgłosiliśmy dwie drużyny, żeby każdy z chłopców miał szansę gry. Widzę w nich duży potencjał – tłumaczy.
Potencjał, o którym mówi trener Radowiecki w przyszłości ma zostać wykorzystany do zasilania szeregów drużyny seniorskiej.
– Naszym celem jest, aby drużyna seniorska składała się z dużej liczby wychowanków. Dlatego bardzo fajnie zaczyna wyglądać to szkolenie „od dołu”, od tych najmłodszych kategorii wiekowych. Cały czas się staramy aby młodzi adepci piłki ręcznej podnosili swoje umiejętności i z przyjemnością uprawiali piłkę ręczną – mówi.
Trener Radowiecki zachęca również młodych szczypiornistów, by zapisywali się do ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, gdzie będą mieli szansę na pełnowymiarowe treningi. Pierwsza drużyna dzieci przegrała w tym sezonie tylko dwa spotkania – oba z drużyną Vive Kielce, gdzie młodzi adepci piłki ręcznej szkoleni są już od 4 klasy szkoły podstawowej.
– Dlatego ważne jest, żeby dzieci i młodzież mieli możliwość rozpoczęcia przygody ze szczypiorniakiem od najmłodszych lat – podkreśla Tomasz Radowiecki i przypomina, że KSZO to jedyny klub w województwie, który trenuje dwie drużyny dzieci.
A druga drużyna zajęła przedostatnie miejsce w tabeli na łącznie sześć drużyn.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia