Rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski na półmetku. Przed Nami Rajd Solo

Jeszcze przez dwa tygodnie miłośnicy dwóch kółek mogą kręcić kilometry dla Ostrowca w ramach rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski.

W tegorocznej edycji w zmaganiach uczestniczy ponad 50 miast. Ostrowiec zdobył już ponad 600 punktów i znajduje się w pierwszej dwudziestce. Aby jednak zdobyć większą liczbę punktów Stowarzyszenie „Ostrower” wspólnie z miastem organizuje rajd rowerowy. Nietypowy, bo 'Rajd Solo’. – Chcemy nakłonić naszych mieszkańców, rowerzystów i sympatyków wycieczek rowerowych do tego żebyśmy tego dnia, 20 czerwca, przejechali jak największą liczbę kilometrów z aplikacją Aktywne miasta. Tak, aby tym samym zdobyć jak największą liczbę punktów i polepszyli naszą pozycję w ogólnym rankingu rywalizacji. Stąd pomysł, aby nie robić jednego dużego wspólnego przejazdu, ale oczywiście osoby, które będą chciały wspólnie wystartować zapraszamy w niedzielę o 9:30 na dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury, gdzie symbolicznie w grupkach będzie można rozjechać się w różne strony, aby wykręcając jak największą liczbę kilometrów, dotrzeć na metę – mówi Kamil Stelmasik, prezes stowarzyszenia i koordynator akcji w mieście.

Meta zlokalizowana będzie na terenach rekreacyjnych w Sudole przy Rezerwacie Krzemionki, gdzie od godziny 14-tej zaplanowano spotkanie przy ognisku i liczne konkursy z nagrodami. Organizatorzy zapewniają także prowiant dla wszystkich uczestników rajdu.

Warto dodać, że punkty dla Ostrowca kręci 225 aktywnych uczestników, a liczba ta z dnia na dzień wzrasta. Miłośnicy jazdy na rowerze przejechali już dla naszego miasta łącznie ponad 36 tysięcy kilometrów.

/paw/

Ważne wydarzenia