Benefis Wojtka Sochy z Radia Ostrowiec na prestiżowym festiwalu

XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki imienia Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina’ rozpoczyna się jutro (piątek) w Busku-Zdroju.

– Będzie to piękny i szczęśliwy festiwal. Będzie mnóstwo dobrych artystów, mnóstwo dobrej muzyki, a także otwartych i spontanicznych ludzi, którzy przyjeżdżając do Buska tworzą wyjątkowy klimat tego wydarzenia – mówi Anna Stępień z Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.
Głównym elementem festiwalu poświęconego pamięci poety i pieśniarza Wojtka Belona jest konkurs, który wyłania najlepszy zespół lub solistę. W tej edycji do konkursu zakwalifikowano ostatecznie jedenastu wykonawców.
Zaprezentują się w piątek o godzinie 16:00 na scenie Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.
Tego samego dnia w Zamku Dersława przy alei Mickiewicza, zaraz po koncercie konkursowym, czyli o godzinie 19:00 odbędzie się benefis naszego redakcyjnego kolegi Wojtka Sochy z udziałem uczestników konkursu.
W sobotę, 12 czerwca o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie w Klubie Stradivarius przy alei Mickiewicza, podczas którego uczestnicy wspominać będą Belona. O godzinie 14:00 ruszy Rajd pieszy z Buskiego Samorządowego Centrum Kultury na teren rekreacyjny Karabosy w Siesławicach, gdzie o godzinie 17 odbędzie się koncert plenerowy z gitarą przy ognisku.
W ostatni dzień festiwalu o godzinie 15:00 w sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury odbędzie się Koncert laureatów 13 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki imienia Wojtka Belona.
Po koncercie, w którym wystąpią najlepsi uczestnicy tej edycji, Koncert Gwiazdy Festiwalu – wystąpi Wolna Grupa Bukowina, która w ubiegłym roku obchodziła 50-lecie istnienia. Warto dodać, że popularny zespół muzyczny z nurtu folk rocka i poezji śpiewanej, założony został właśnie przez Wojciecha Belona w 1970 roku w Busku. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00 w sali widowiskowej centrum kultury.
Anna Stępień dodaje, ze w związku z pandemią koronawirusa musieli ograniczyć do 50 procent planowaną liczbę uczestników wszystkich wydarzeń związanych z festiwalem.

Radio Ostrowiec sprawuje patronat nad festiwalem.

/bart/

Ważne wydarzenia