Wyremontowana zostanie droga powiatowa przebiegająca przez dwie gminy

źródło zdjęcia: Google Street View

W tym tygodniu Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim ogłosi bardzo ważny przetarg, dotyczący remontu drogi powiatowej prowadzącej przez Chmielów w gminie Bodzechów i Ostrowiec Świętokrzyski.

Konkretnie wyremontowane mają zostać ulice: Spacerowa i Ostrowiecka na terenie Chmielowa oraz ulica Chmielowska na terenie Ostrowca. Łącznie to odcinek o długości ponad 3,5 kilometra.
Jak mówi Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału infrastruktury i rozwoju powiatu, początkowo zakres prac miał obejmować krótszy odcinek tylko w Chmielowie. Ostatecznie jednak starostwo rozszerzyło remont o o ulicę Chmielowską w Ostrowcu.
– Jako zamawiający, obserwujemy rynek zamówień publicznych i obserwujemy spore oszczędności w kontekście zadań drogowych. Żeby nie doprowadzić do takiej sytuacji, że ta pozyskana dotacja musiałaby zostać przez nas zwrócona w momencie wygenerowania oszczędności, postanowiliśmy zwiększyć zakres zadania, a kwota dofinansowania pozostała praktycznie bez zmian. Mówiąc prościej, chcemy wykorzystać maksymalną kwotę, jaką otrzymaliśmy w ramach podpisanej umowy ze Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach – tłumaczy naczelnik Mroczek.
Kwota dofinansowania jest znaczna, wynosi ponad milion 800 tysięcy złotych, czyli 60 procent kosztów całej inwestycji. Pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (do niedawna Fundusz Dróg Samorządowych). Wartość całego zadania opiewa na kwotę ponad 3 milionów złotych. Połowę wkładu własnego pokryje powiat, drugą połowę proporcjonalnie samorządy Ostrowca i Bodzechowa.
Oprócz wymiany nawierzchni na całym odcinku wykonany zostanie także remont wszystkich zjazdów do posesji, pobocza, zmodernizowane zostanie odwonienie. Na ulicy Chmielowskiej w Ostrowcu dodatkowo wymieniona zostanie kanalizacja.
Remont musi zostać wykonany w ciągu roku od podpisania umowy z wykonawcą. Samorząd chciałby, aby prace zakończyły się jeszcze jesienią tego roku.

/bart/

Ważne wydarzenia