Posiłek w szkole i w domu – samorządy z powiatu ostrowieckiego otrzymały dofinansowanie

źródło zdjęcia: Pixabay

Cztery samorządy z terenu powiatu ostrowieckiego: Ćmielów, Kunów, Bodzechów i Bałtów otrzymały dofinansowanie z programu 'Posiłek w szkole w i w domu’ między innymi na remonty stołówek szkolnych i zakup do nich niezbędnego sprzętu.

80 tysięcy złotych otrzymała gmina Ćmielów na remont stołówki w Szkole Podstawowej nr 1.
Jak mówi burmistrz Joanna Suska, wkład własny do projektu wynosi 20 tysięcy złotych co razem z dofinansowaniem daje pokaźną kwotę na modernizację. A co uda się zrobić?
– Kompleksowo wyremontowane zostaną pomieszczenia kuchni i jadalni, między innymi poprzez wymianę drzwi, położenie glazury, terakoty, bo pamiętają jeszcze czasy kiedy ja chodziłam do podstawówki – podkreśla.
Burmistrz Ćmielowa dodaje, że w ramach programu kupiony zostanie także niezbędny sprzęt gastronomiczny i nowe naczynia.
Warto dodać, że gmina Ćmielów drugi rok z rzędu otrzymuje dofinansowanie z programu 'Posiłek w szkole i w domu’. W ubiegłym roku samorządowi udało się wyremontować stołówkę w szkole w Brzóstowej.
Również drugi rok z rzędu dofinansowanie otrzymała gmina Kunów. W ubiegłym roku udało się wyremontować stołówkę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku, a w tym roku modernizacji doczeka się stołówka w Publicznej Szkole Podstawowej w Kunowie im. Antoniego 'Hedy’ Szarego.
Jak podkreśla burmistrz Lech Łodej, oprócz remontu i zakupu niezbędnego wyposażenia, szkoła kupi nowoczesny sprzęt do transportu posiłków.
– Zdrowie i pożywne posiłki będą transportowane do szkoły w Wymysłowie – dodaje. Prace modernizacyjne zarówno w szkole w Ćmielowie jak i w Kunowie będą prowadzone przez okres wakacyjny tak, by dzieci z nowych stołówek mogły korzystać już w nowym roku szkolnym.

Z kolei szkoła w Sarnówku w gminie Bodzechów otrzymane dofinansowanie przeznaczy na kupno nowych naczyń oraz sprzętu kuchennego.
Warto dodać, że w tym roku dofinansowanie z tego programu otrzymały 22 placówki na terenie województwa świętokrzyskiego.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia